15. Sprintcup Groß-Gerau 2017 at 28.04.2017
Junioren B men - 300 m Time trial
Starting List Qualification - 1
Qualified for the Final: Rank 1-6 of each race
Last update: 28.04.2017 13:52 (02 GMT)
Start
No
LastnameFirstnameClubNation
or region
Starting
position
Overall ranking
before competition
293SouzaDuarteRoller Lagos C.P.POR1 
319PayanHenryValle Oro PuroCOL2 
318Angulo ReinaJhonny AndresValle Oro PuroCOL3 
288Mardones VidalIgnacioMPC ChileCHL4 
296MendeJan MartinRSV Blau-Weiß GeraGER5 
304van der EntJarnoIJs en Skeelerclub HoeksewaardNED6 
300GilMattiasSaint-Etienne RollerFRA7 
295CartoisGilesRolschaatsclub TienenBEL8 
259PalmaWalterBoostedCHL9 
284MarickGuerinelLa Postillonne Omnisports De LongjumeauFRA10 
302ScheperkampMerijnTeam Adba Leo SmitNED11 
276RyanMaximillianGTC2017 - WolverinesUSA12 
323DhondtWarreZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL13 
294SuttelsJasonRolschaatsclub HeverleeBEL14 
270BalzerChristopherERSG DarmstadtGER15 
285FoussadierEwenLandevant Roller SkatingFRA16 
306DogteromMikeSkeelervereniging de DraaiNED34 
265GiraldoDanielColombian National TeamCOL35 
278BiglerSimonInline Team DanmarkDEN36 
310KühneJulianSpeedteam BodenseeGER37 
303Virguez RomeroBrayan SantiagoIdermeta TeamCOL38 
269KesslerSaschaERC-HomburgGER39 
289KosterSemRadboud Inline-SkatingNED40 
321JoustraMarnixYVGNED41 
271HollmannPaulERSG DarmstadtGER42 
256OhnmachtGabrielArma Arena Geisingen TeamBRA43 
317BühnemannNilsTurbine HalleGER44 
316IvanyiTamasTornado TeamHUN45 
257LaiebJonahAsphalte Roller Rixheim WittenheimFRA46 
266HuertasAlejandroColombian National TeamCOL47 
311BertiLucaSSF HeilbronnGER48 
268JolierDamienCSR Team Sport And GlissFRA49 
291van WorkumJordyTeam Adba Leo SmitNED50 
263PribikJanCadomotus Czech Junior TeamCZE51 
255Ouairy LalandeTitouanAL St SebastienFRA52 
290MeijerBasRadboud Inline-SkatingNED53 
309VisserHarmSkeelervereniging de DraaiNED17 
282BrabenecLukasKSBM PrahaCZE18 
301WellerChristophSC DHfK Leipzig e.V. - Team Redvil BONTGER19 
315VirtanenJaniTeam FinlandFIN20 
267FournierNicolasCSR Team Sport And GlissFRA21 
272RöhrichFlorianERSG DarmstadtGER22 
292AlmeidaTiagoRoller Lagos C.P.POR23 
297RöselNiclasRSV Blau-Weiß GeraGER24 
286KulkarniAtharvaLazerxtechIND25 
320JohansenNikolai BjorklundVARK - Inline Team DenmarkDEN26 
264de WitTeunCadomotus Junior TeamNED27 
258SimonPierreAsphalte Roller Rixheim WittenheimFRA28 
274PottrichFranzGroßenhainer Rollsportverein e.V.GER29 
283BrzonDominikKSBM PrahaCZE30 
314Vähä-VaheNilsTeam FinlandFIN31 
313SjögrenAnttiTeam FinlandFIN32 
279HenmarJonas EmilInline Team DanmarkDEN33 
307GellingDaanSkeelervereniging de DraaiNED54 
281SejpalZdenekKSB BenatkyCZE55 
280MastrupNiclasInline Team DanmarkDEN56 
308HorlingsWesselSkeelervereniging de DraaiNED57 
299SazamaZdenekRTS PrahaCZE58 
277van der MeerStefanIJs- en Skeelerclub LindenoordNED59 
298TukkieWietseRTC Noordwest - Jan van der Hoorn inlineteamNED60 
324LippensBrechtZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL61 
262FajkusRadekCadomotus Czech Junior TeamCZE62 
305de KroonJeroenSkeelervereniging de DraaiNED63 
260Barbera PeraledaStephaneC.P. CobraESP64 
322DhondtSimonZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL65