Holland Cup 2018
Youth men - 5000 m Points
Result List - Final evaluation
Time of creation: 2018 - 05 - 05 20:56:00
Rank in
race
Points in
points race
LastnameFirstnameClubNation or regionStart
No
RemarksRanking
points
Warn.
1
Warn.
1+2
False
start 1
Reduced
in
rank
DSQ
Technical
fault
DSQ
Sports
fault
DNS
19LigtenbergRubenSC RijssenNLD33 1
28HaasjesChristianSkeelervereniging StaphorstNLD49 2
34StodolaProkopKSBM PrahaCZE38 3
44SlotegraafRemoinline selectie Groningen/DrentheNLD53 4
53Van DiepenGert-JanLeo Smit / At sport scienceNLD50 5
62de la porteIvoRadboud Inline-skatingNLD39 6
72MorrisSamuelBont Project UKITL41 7
81BrissinckJolanZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL4 8
91VosKayoIJs en Skeelerclub HoeksewaardNLD10 9
101HolmesDavidRTC Midden NederlandNLD36 10
111SanitaIvanCIPRIANI TEAM ITALYITL47 11
12 FuhrmannTheo ValentinTS BayreuthDEU52 12
13 ScrivensTrystynBont Project UKPRT46 13
14 FischerTheoGro├čenhainer RollsportvereinDEU61 14
15 van HaarenNielsZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL40 15
16 BerkhoutDaanRTC NoordwestNLD42 16
17 ten CateJorianSkeelerclub Oost VeluweNLD11 17
18 GrossFlavioARMA RacingCHE58 18
19 LopezHansTeam GuatamalaGUA63 19
20 BeelenRobbeBelgian Skate FriendsBEL18 20
21 MartinsManuelGD Lagoa - AlgarvePRT37 21
22 HolubecJakubKSBM PrahaCZE31 22
23 DelyeSeppeZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL51 23
24 BoefRaphaelSIS Midden- Nederland regioselectieNLD45 24
25 AmeryRenzo BEL64 25
26 RondelMathysCSRTEAM sport and glissFRA65 26
27 StienstraJelleEdese ijsverenigingNLD24 27
28 PrinsTimGewest FrieslandNLD14 28
29 Van DammeWarreInline Team Brugse SkeelerclubBEL28 29
30 WernerErik WillyTurbine HalleDEU43 30
31 LandChristiaanGewest FryslanNLD17 31
32 GaierFlorisBlau-Gelb Gross-GerauDEU56 32
33 BrissinckMilanZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL3 33
33 PedersenMaxNSKDen54 33
35 Luz AfonsoJoalo PedroArsenal de CanelasPRT60 35
35 Angel DanielLeguizamonYeisson MartansCOL62 35
37 BrinkersJeremyRTC ZuidwestNLD2 37
37 MastrupSuneNSKDen6 37
39 KrauseRichardRSV Blau-Weiss Gera e.V.DEU25 39
39 LowieMickZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL32 39
41 NieuwenhuisRensSkeelerclub Oost VeluweNLD8 41
41 TeekensOfkeSC GoudaNLD12 41
43 BeekelaarStijnSIS Midden- Nederland regioselectieNLD7 43
43 JargensenMeik HeiseInline Team DenmarkDen15 43
45 CollaLucaRTC ZuidwestNLD13 45
45 JohansenSebastian Bjarklundtalent Team DenmarkDen21 45
47 OosterwijkThomasSkeelervereniging de DraaiNLD19 47
47 ConstabelIanISC M├╝nsterDEU59 47
49 PribikLukasKSBM PrahaCZE1 49
49 van OostThomas NLD66 49
51 DevriendtAronZwaantjes Rollerclub ZandvoordeBEL9 51
51 VersluijsJesseRegio Selectie Midden NederlandNLD27 51
53 StamMaikRadboud Inline-skatingNLD16 53
53 BrzonMikulasKSBM PrahaCZE22 53
55 GrossLeandroRSC LiestalCHE5 55
55 JanssensJensReko Rollerclub ZemstBEL23 55
57 van den BeltHenkSkeelerclub Oost VeluweNLD20 57
57 KingAlexanderEssex Inline SkatersGBR29 57
  KutznerLucaRSV Blau-Weiss Gera e.V.DEU48(Q)58